V poslední době se stále více hovoří o alternativních zdrojích pohonu automobilů,zejména o elektromobilech a hybridních vozidlech. Nicméně existuje další možnost, která zatím zůstává poměrně méně známá – automobily na vzduch Air car vám vrazí nový pohled na budoucnost dopravy.

Principem fungování Air car automobilů na vzduch je využití stlačeného vzduchu jako zdroje energie. K tomu slouží speciální nádrže na stlačený vzduch, které se plní z běžného elektrického zdroje. Při jízdě se stlačený vzduch uvolňuje a vstupuje do motoru, kde se rozšiřuje a pohání písty, které zase pohánějí kola vozidla.

Jedním z hlavních benefitů automobilů na vzduch je nulová emise škodlivých látek, což z nich dělá velmi šetrné alternativní řešení. Dále jsou velmi tiché, což přispívá k nižší hlučnosti na silnicích. Další výhodou je, že zdroj energie (vzduch) je levný a snadno dostupný.

Existuje několik firem, které se specializují na výrobu automobilů na vzduch. Nejznámější z nich je francouzská společnost MDI, která vyvíjí a vyrábí vozidla na stlačený vzduch již od roku 1992. Jejich vozidla mají dosah až 300 kilometrů a maximální rychlost 110 kilometrů za hodinu. Dalšími výrobcové jsou například indická společnost Tata Motors nebo americká firma Zero Pollution Motors.

Zatímco automobily na vzduch stále nejsou příliš rozšířeným řešením, je zde značný potenciál pro jejich další vývoj a využití. Stále se zdokonalují technologie pro ukládání a uvolňování stlačeného vzduchu, což zlepšuje výkon a dojezd vozidel. Dále se také zlepšují aerodynamické vlastnosti vozidel, což má pozitivní vliv na úsporu energie.

Automobily na vzduch mohou být skvělým řešením pro lidi, kteří hledají šetrné alternativní pohonné zdroje. Díky svým výhodám by mohly být ideální volbou pro městskou dopravu nebo pro krátké vzdálenosti, ale je tu možnost, že v kombinaci s elekropohonem dosáhnou I vzdáleností mnohem větších.

Tato alternativa je velmi slibná pro budoucí cestování a poskytuje I levnou náhradu za bezín.

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x