Design s rajčaty je skvělá inspirace. Napadlo vás, že zelenina, jako je rajče, by mohla být rostlinou, která by se dala využít pro lepší design?

Lze vytvořit design pomocí rostliny rajčete? Samozřejmě, že můžete. Poskytne zeleň a zároveň barvu. Rajče je liána, která se používá již tisíce let a roste i vzhůru nohama, tak proč místo květin nevysadit rajče, není to pěkný nápad, který vám při dobré péči o rostliny poskytne bohatou úrodu. Jeho historie sahá až do starověkého Egypta, kde se rajčata začala pěstovat. Dnes se rajčata pěstují po celém světě a lze je konzumovat čerstvá, zpracovávat na omáčky, šťávy a zavařovat. Používají se také jako zelenina v mnoha kuchyních. K dispozici je tolik druhů, že záleží jen na vás, který druh použijete. Pro skvělý efekt a požitek z rostliny použijte velký květináč nahoru dolů. Potřebujete pouze skvělý závěsný květináč, zeminu a rostlinu rajčete. Doporučujeme půdu bohatou na živiny a fosforečné hnojivo, které zajistí zdraví rostlin a vysoké výnosy.Desing s rajčaty vám vytvoří krásné posezení, oživí váš balkon, terasu nebo okno. Mnoho barevných variací i tvarů různých kultivarů zpříjemní zážitek se své malé zahrádky. Není nad to si uthnout skvěle chutnající rajče přímo z řajčatového keře.

Existuje více než 100 různých odrůd rajčat v různých barvách, takže si můžete vybrat tu, která se vám líbí nebo která odpovídá vaší představě, od zelenkavé, klasické červené, bílé až po fialovou. Mezi běžné odrůdy patří třešňové, steakové, švestkové, hroznové a pastované. Většina lidí ráda jí rajčata syrová, ale lze je také vařit nebo sušit a později použít jsou skvělá na tapenádu. Při vaření je třeba rajčata před krájením oloupat. Tím se z rajčat odstraní část kyselosti.

Rajčata mají vysoký obsah vody a obsahují přibližně 90 % vody. Jsou skvělá pro dietu s nízkým obsahem kalorií a tuku. Obsahují však hodně vitaminu C, B6, kyseliny listové, niacinu, kyseliny pantotenové, lykopenu a thiaminu.

Lykopen, silný antioxidant, který může pomáhat předcházet rakovině. Lykopen je také zodpovědný za červenou barvu rajčat.

Rajčata jsou dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin a železa. Jsou také skvělým zdrojem vitaminů A a C.

Rajčata se snadno pěstují. Stačí jim zajistit dostatek slunečního světla, dobře propustnou půdu a hnojivo.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x