Pokud nevíte jaký strom vybrat pro budoucí generaci, který vydrží a je možné ho předpěstovat ze semínka tak Sekvojovec mamutí nebo také zvaný obří je jedna z možností jak zasadit strom, který bude zdobit nejen zahradu, také si řekneme jak zasadit strom pro budoucí generace a předpěstovat si ho ze semínka.

Stačí si objednat semínka a začít. Každý z vás je úžasný a dokáže udělat spoustu. To co uděláte dnes, ovlivní celý svět. Je jen na vás, co pro tento svět uděláte. Představte si svět kde, příroda, člověk a svět je vše dokonalé, krásné a v souladu. To je to, co můžete udělat pouze malou změnou tak proč nezačít a Sekvojovec si přepěstovat ze semínka. 

Pokud ho předpěstujete a budet mít více malých stromků, můžete je darovat třeba svým ratolestem. Semínek objednejte více, klíčivost u těchto stromů je kolem 20-40%, dostatek semen vám zajistí váš úspěch.

Sekvojovce patří k jedněm z největších stomů na naší planetě a tyčí se do neuvěřitelné výšky a šíře. Jsou také domovem mnoha druhů hmyzu na naší planetě. Zejména motýlů jako Monarcha stěhovavý, ale i mnoha dalších druhů. Největší sekvoje mají obvod až několik metrů. Mají nádherné červené dřevo.

Tento strom jen tak nevyroste, takže tomu je třeba napomoci.

Připravte si zeminu, ošetřete ji např. vylouhovaným slabým roztokem hřebíčku a skořice, aby se netvořili plísně a malé roslinky prospívali.

Namočte semínka na 1 až 2 dny při normální teplotě. Poté vodu slijte.

Semínka pro vzejití potřebují chlad, jakmile je namočíte a necháte je dva dny ve vodě při normální teplotě nasají vodu.

Vodu odstraňte a semínka dejte do lednice do malé skleněné nádoby, na spodní část kde je teplota nejnižší a už jen čekáte. Připravte umytou skleněnou nádobu s vlhkou vatou nebo papírem, který dáte na dno. Na vlhký papír nebo vatu umístěte semínka zavlhčete a dejte do lednice do spodní přihrádky, kde je nejnižší teplota kolem 0 stupňů a konrtolujte každý týden. Trvá 2 až 4 týdny kdy se začnou objevovat malé kořínky.

Pokud semínka již mají malé kořínky, tak tyto semínka můžete vyjmout z lednice a zasadit do zeminy. Přibližně za 6 týdnů se můžet těšit z malých stromečků. Na podzim je již můžete přesunout na jejich budoucí místo. Zemina nesmí být přemokřená pouze vlhká, idelní je rozprašovač, kterým zeminu svlažíte.

Dejte semínka cca 4 cm od sebe do hloubky cca 1,5 průměru semínka, ať mají rostliny dostatek prostoru pro růst.

Přibližně za 6 týdnů se můžet těšit z malých stromečků a vašeho stromu pro budoucí generace. Na podzim je již můžete přesunout na jeich budoucí místo.

Pro krásu a rozmanitost naší planety, kterou jste i vy součástí.

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x